dm drogerie markt și Colgate anunță continuarea campaniei de educație despre igienă orală, „Dințișorii Veseli”, în grădinițele din Pitești, Ploiești, Târgoviște, Râmnicu Vâlcea și Târgu Jiu.
Pentru a primi vizita echipei „Dințișorii Veseli”, grădinițele din orașele menționate sunt invitate să se înscrie în perioada 20-26 mai, completând formularul de pe site-ul dm-impreuna.ro. Campania propriu-zisă se va desfășura între 10 și 14 iunie, când reprezentanții dm și specialiștii în igienă orală vor vizita grădinițele selectate.
„Dințișorii Veseli” este o inițiativă care promovează sănătatea dentară de la o vârstă fragedă, învățând copiii să acorde atenție igienei orale prin activități educative și distractive, importante în dezvoltarea unor obiceiuri care conturează evoluția lor.
![Jurnal de Sustenabilitate](https://jurnaldesustenabilitate.ro/wp/wp-content/uploads/2023/01/journal_wheel-130x130.jpg)
Jurnal de Sustenabilitate
Publicația care se concentrează pe dezvoltarea durabilă a mediului de afaceri din România.
articole recomandate